Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
aktualizováno: 05.03.2015 22:19:53 

chovatelská stanice ŠŤASTNÝ TCHOŘÍK

Útulek je aktivitou mojí a kamarádky Zdenky, snažíme se obě zachraňovat odložené či zubožené fretky, ale přiznávám, že větší zásluhu má Zdenka. Odebíráme fretky ze záchranné stanice živočichů v Plzni a hledáme jim nové majitele...

FORD (srpen 09)
Ahoj všichni,
mám doma už víc jak týden freťáka nalezeného v Plzni u autosalonu Ford na Lochotíně. Podle místa nalezení jsem ho pojmenovala Ford.
Fordík je zdravé odrostlejší letošní mládě, tipovala bych narozený tak někdy brzy na jaře. Tchořovité barvy s černým čumáčkem. Je hrozně přítulný, a zatím ještě bázlivý. Moc hrát si ale neumí. Puberta ho asi ještě čeká, nebo ji už má za sebou. To nějak nedokážeme odhadnout. Ale momentálně je z něj hodně mazlivý freťáček. Maltku miluje a občas nám ji ani nechce vrátit.
Přikládám odkaz na fotky: http://myshca.rajce.idnes.cz/Ford/ (omluvte kvalitu)
Doufám, že se pro něj brzy najde nový domov. Takže kdo by měl zájem ho adoptovat, můžete mě kontaktovat na mail:
m.cadecka@centrum.cz, nebo na fretkavplzni@centrum.cz 

Chick (Pískle) (leden 09)
25.1. - dnes jsme v záchranné stanici vyzvedli čokoládově tchořovitého freťáčka. Je vyhublý, pokousaný, vystrašený, hladový. Ale je hodný, čistotný. Potřebuje pár dní na aklimatizování a pak z něj bude skvělý mazlíček. Fotky dodám později. Freťáček je nyní u Míši, více na emailu m.cadecka@centrum.cz
26.1. - freťáček má ostříhané drápky, papá granulky, nemá průjem a má se čile k světu :o)


11.3. - včera freťáček Chick odjel do nové rodiny. Snad se mu bude dařit dobře :)

Ferda
(listopad 08)
15.11. - v útulku nový freťáček, pracovní jméno je zatím Ferda. Je tchořovitý, maximálně půl roku starý, letošní miminko. Je moc hodný. Našli ho na procházce psi paní, která nám ho přinesla. Vyčistili jsme ouška, ostříhali drápky a vykoupali ho, je z něj fešák a může jít okamžitě do nové rodinky :)

16.11. - rychlé jednání, málo rozmýšlení a freťáček má již nový domov. V tenhle čas je na cestě s novým páníčkem do nového pelíšku, který bude jen jeho... Hodně štěstí Ferdíku!

Lucky - Štístko
(říjen 08)
12.10. - vyzvedli jsme novou tchořovitou holčičku v záchranné stanici živočichů. Odchycena 11.10. městskou policií v Plzni na Borech. Na první pohled samička rok, dva stará. Udržovaná, drápky nedávno ostříhané, není zanedbaná. Nyní v říji, zřejmě nakrytá, vulvička se jí zatahuje a krk má okousaný. Dlouhou říjí má olysaný ocásek. Do uší jsme neměli šanci nakouknout.
13.10. - vezeme samičku na kastraci a celkovou prohlídku na veterinu.

14.10. - Lucky je po kastraci, svrab v uších neměla, papá kuřecí masíčko a tváří se celkem spokojeně, i když je na ní vidět, že jí bříško bolí. Veterinář našel asi deset klíšťat, ale již jsou všechna venku. Běhala zřejmě venku déle než týden, kožíšek má pěkný huňatý, ale pod kožíškem je hubeňoučká...
21.10. - dnes jsme s Lucky byli na vyndání stehů u veterináře, vše přežila v pohodě :o) Posledních pár dní se z ní vyklubala moc miloučká a hravá freťulka, vůbec nekouše, mazlí se a úžasně šplhá. Je naprosto bezproblémová, ještě jí čeká zahojení bříška, koupel a očkování a pak může jít do světa :o)
5.11. - Lucky má novou paničku a stěhuje se do nového domova, kde na ní čeká kamarád Coffee :)

Ebony El Diablo (srpen 08)
černá tchořinka, údajně narozená v červnu 08´, původně zakoupená ve zverimexu, pro nadměrnou kousavost odložená.
Již žije u nové majitelky v Praze, která se ujala i sestry Ebony odložené pro stejný důvod..Špagetka (květen 08)
holčička tchořinka, letošní mládě. Nalezena na Košutce v parku, kdy sama přišla k nějakým holčinám, zřejmě měla hlad. Kousala a muselo se na ní v rukavicích. Ani k nám do útulku nezavítala, ještě ten den se našla hodná duše, která se jí ujmula. Doma dostala velkou klec, plnou misku a vlídné ruce nových majitelů a má se u nich moc dobře...

Najdžl
(prosinec 07)
freťáček tchoříček, narozen přibližně léto 2007. Přišel do útulku v prosinci 2007. Hravý vymazlený klučík, nekousal. Měl průjmík, ale zjevně z nevhodné stravy, po granulích se jeho zažívací trakt rychle srovnal.
O týden déle se ho ujmula holčina z Teplic, kde se nakazil psinkou od jejích dvou freťáčků a všichni tři pošli :ó(
     
TOPlist