Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
aktualizováno: 05.03.2015 22:19:53 

chovatelská stanice ŠŤASTNÝ TCHOŘÍK

Oghí


Oghí je albínek a přišel k nám 8. října 07 náhle a znenadání a teď si s náma užívá srandu doma. Narozen 27.3.06 v Praze - Modleticích mamince Carolce a taťkovi Tamíkovi, jako bráška Píďáčka. Jeho nejoblíbenější činností je prolézat kuchyňskou linku, otevírat skříňky a šuplíky a následně z nich vyhazovat obsah. Nejraději se dobývá do poličky, kde jsou pasty a pamlsky. Moc rád se s paničkou prohání rourami a protože nemá ocásek, tak vždy vrtí celým zadečkem. Má rád procházky a úplně nejraději se nese při procházce v tašce. Pokud má běhat, tak po chvíli v trávě stejně usne. Umí paničce šplhat do tašky po nohou. Doma zbožňuje balonky s rolničkou, kterých doma máme díky němu nespočet. Je to velký milovník samiček, ale snášenlivost s kluky je již horší. Od té doby, co převzal po Píďovi vůdcovství ve smečce, dává všem najevo, že on je pán tvorstva. Občas se dá přesvědčit a nechá si říct.

Rodokmen:

Carol Reitingerová 332/285

Sable blaze

Petra Reitingerová

Žiga aronovců 52/42

Sable

Aron a aronka

Pimpa Horáčková 46/9

Platinum champagne roan

Hana Horáčková

registrační číslo C091

šampaň

středočeský kraj

Dutch Horáček 45/9

Sable roan panda

Hana Horáčková

 
 

Tamík

Sable

   
 
   
 

 

Výstavní výsledky:
MVF Praha 2009 - kategorie Albino 2. místo, kategorie Kastrovaní samci - 1. místo
MVF Praha 2010 - kategorie Handicap 3. místo

 


Eldorádo Šťastný tchořík


Eldorádo po domácku Edie je náš odchovanec, narodil se 3.4.2010 v naší chovatelské stanici. Je po mamince Beatris znakatý a po tatínkovi tchořovitý. Usilovali jsme o tuto barvičku, protože panička má slabost pro znakaté hlavičky (zřejmě deformace díky Píďovi). Je to torpédo velkého kalibru, všude musí být, do všeho si musí hryznout (i do záchodku) a vše musí vyhrabat, stelivo i granulky. Roste jako z vody a bude z něj velký samec. Je trochu temperamentní k fretkám, ale mazlicí k nám. Cizím lidem zatím nevěří, ale to se vše ještě spraví, je to ještě mládě a má toho hodně před sebou..

Beatris Funky ferret 2101/298

champagne roan panda SPK091

Petra Benediktová

Aida FurryPoint 1438/502

albino S888

Zdeňka Shiel

Enny Dvořáková 499/17

champagne blaze C523

Milada Dvořáková

Maximus Albannach Ferrets 1223/904

champagne S716

A. Santos da Silva

Kabultan Nostrofuretti 1184/3

champagne S688

Yasmin

Chanel

champagne fine point

maj. Maďarsko

Pepe

champagne fine point

maj. Maďarsko

Luky Pech 1668/940

sable WE mitt S1112

Jana Pechová

 
?
 
sable

Dana Fraňková

 
 

?

dark eyed white

Dana Fraňková

 
 

Výstavní výsledky:
MVF Praha 14.1.2012 - podkategorie Other patterns - 1. místo


Cupído Ferret Majestik

Cupíček k nám přišel neplánovaně a znenadání jako roční nekastrovaný klučík, stříbný půlangoráček. Narozen 8.8.2009 v Hradci Králové. Je moc hodný, řádí jako malé fretě a je nerad sám. Při běhání je velmi neúnavný, vydrží běhat hodiny a hodiny.. Největším parťákem na lumpárny je pro něj Tainka a hlavně malý Brumík, kterého si moc zamiloval. Jeho špatnou vlastností je hrabání granulí z misky, takže panička jen chodí a uklízí rozhrabané granulky, ale i to se dá vydržet a v naší smečce rozhodně není jediný, kdo toto dělá :)

Rodokmen:

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Výstavní výsledky:


Brums di Brusasco

Brumíček.. Co o něm napsat? Narodil se 22.4.2010 v Itálii ve městečku Brusasco. Zatím je u nás moc krátce na to, abychom ho nějak více charakterizovali, ale jedno víme jistě - je to střelené pérko, všude musí být, u ničeho nesmí chybět a nejlépe vše musí ochutnat. Je to mazlík, nekouše, ale na muckání v náručí rozhodně nemá čas.. Přivezli jsme si ho jako budoucího manžela pro naše holky Beatris a Eleanor, ke kterým se bude moc hodit. Je to světlý šampaňský půlangoráček s ponožkami.

Rodokmen:

     
 
   
 
     
 
   
 

 

Výstavní výsledky:
 Oba dva bráškové u nás - Píďa a Oghí. Ze začátku Píďa Oghího nenáviděl, trápil ho a kousal, po kastraci se Píďa srovnal a byla z nich nerozlučná dvojka :)


Oba kluci jsou již kastrovaní, ale i tak po sobě stihli zanechat nádherné potomky. Oghí nabízí své sexuální služby na ukončení říje samiček, je stále sexuálně aktivní a hojně využívaný.

 

Dvě unikátní fotky aneb jak se kluci dokážou tvářit přiblble :))

Dne 7.3.09 jsme se zúčastnili II. Medzinárodné výstavy fretiek v Prahe (SK Klub):
Oghí - kategorie Albino - 2. místo; kategorie Kastrovaní samci - 1. místo
Píďa - kategorie Bílé znaky - 2. místo; kategorie Kastrovaní samci - 3. místo


Dne 13.2.2010 jsme jeli na II. Mezinárodní výstavu v Praze (CZ klub):
Oghí - kategorie Handicap & senior - 3. místo

TOPlist